Vystavuji v Opavě

Sedm dlouhých let. Paličky jsem neopustila, ale semafor života je převedl až na kolej druhou. V setrvačnosti jsem ještě upaličkovala 1. cenu v mezinárodní soutěži roku 1997 a v Německu ji převzala za "Kapradí"

Každé září jsem se vracela do Opavy a s výtvarníky skupina "X" ukázala krajku jinou. Stýskalo se mi. Stýskalo se mi po Opavě, stýskalo se mi po krajkářkách, po známých tvářích. Dvacet pět let kořeníš a pak cizí hlína.

Ale kraječka mi dělala stále doprovod. Penzion ve Františkových Lázních jsem od schodiště až po pokoj svatební vyzdobila obrazy z vánku a pavučin, květů a motýlů, prostě z krajkoví. Vánoční výstava v lázeňském muzeu byla pohlazením především pro zahraniční hosty.

Našly si mě i odvahy učednice a zase začly povinné podvinky a drobná dílka.

Jednou po letní bouři popadaly staré vzrostlé stromy v parku. Hrubě otesané pahýly a oloupaná kůra. To byla výzva, kterou jsem musela přijmout. Břidlice, to už jsem vyzkoušela. Pařez taky, ale kůru?

Na řadě bylo dřevo, něčím krásné samo o sobě. A tak se přidala i krajka. "A léta běží, vážení" přineslo první ocenění v kraji Polabí aznovu chuť se milimetr po milimetu rozdávat.

Shodou okolností se moje krajka opět setkává s mými starými známými, tentokrát ne v Opavě, ale v nádherném prostředí Arboreta v Novém Dvoře u Opavy. A zase to je ona, které děkuji za objevy v motivech přírody.

Bydlím v přírodní chráněné oblasti a tolik inspirace pouze při pohledu z okna. Paličky jednoduše odpočívat nebudou. Ani já ne.

Jsem velmi potěšena, že mohu ukázat poslední práce vedle těch starších a nemusím se stydět.

Vyznání k výstavě v Arboretu Slezského muzea Opava na podzim 2003 - jaro 2004.

 


 


 


 


 


 
vyznání | výstava v Opavě | napsáno | ocenění | galerie | podvinky | Jubileé

Zpět na hlavní stranu