Výstava
Kanada
Toronto
Niagara
U Indiánů
Sever Ontaria
Krajanské noviny


Kniha pro návštěvníky
prosím o písmenkaPřístav
Parry Sound

Balm beach
Provincional Park
Frensch river
Toulám se
Georgian bay
Parry Sound

Parry Sound je malebné městečko s historickým jádrem. Leží v hluboké zálivu Georgian Bay. Je to turistické, kulturní a dopravní centrum. Doprava je po dálnici „400“, železniční trasou jih-sever podél pobřeží i vodní cestou. Je tu osobní přístav i nákladní. V Parry Soundu je i krásná kulturní hala přímo na břehu jezera. Byla jsem v ní na koncertě v rámci festivalu Parry Song. Vystupoval zde čtyřicetičlenný orchestr dechových nástrojů špičkových studentů konzervatoře z Walesu z Anglie. Na jihu městečka je nádherná rozhledna, z které jsem fotila. Ale těch schodů.
Z přístavu jsem se vydala na okružní cestu okolo mnoha ostrovů. Cesta trvala 4 hodiny lodí královny Alžběty II. Na palubě bylo mnoho turistů z Dálného východu, míst na palubě bylo 350 a snad Evropanů bych spočítala na dvou rukou.

Loď plula z přístavu podél pobřeží, kde byly průmyslové podniky. Zamířili jsme podél břehu jednoho ostrova do soutěsky mezi skálami. Kapitán byl opravdu zkušený. U ústí čekala Hanka na loďce „Blue Heron“ a nafotila tuto výletní loď.
Když jsme se vraceli do přístavu musel se most na Parry Island rozpojit a svá ramena otočit o 90o. Loď proplula a most se znovu sepnul. Bylo to velice zajímavé. Na tento ostrov jsem se podívala na dalších toulkách. Je to rezervace Indiánů a může se tam jet autem. Je to zalesněné území a platí tam zákony podle policajtů Indiánů. Je tam mnoho obydlí, kde je opravdu vidět ještě zachovaná kultura. Ale obchod tu vládl taky. Suvenýry nebyly obvykle ručně dělané, všude stará auta.

Toronto | Niagara | U Indiánů | Sever Ontaria | Na cestách | Kultura
            NAHORU           další stránka

Galerii